+ 421 948 920 026 peo@peo.sk

Aroma difuzéry

,,Dokonale rozvoňajú vašu domácnosť a vyčistia vzduch.“

V našich domovoch strávime veľa času. Preto je dôležité, aby vzduch v byte nielen pekne voňal, ale aby bol aj zdravý. O voňavý a zdravý vzduch sa dnes stará difuzér a naše vonné oleje.

Zdravotná pomôcka, alebo iba bytový doplnok?

Aróma difuzér so správnymi vonnými olejmi je odpoveďou na otázku, ako doma udržať stále svieži a doslova liečivý vzduch. Prirodzene zvlhčuje vzduch a účinne bojuje s baktériami. Dnes je považovaný za prirodzený nástroj aromaterapie, ktorá vie pomôcť najmä astmatikom. Vďaka svojím vlastnostiam prirodzene uvoľňuje vo svojom okolí aj napätie a stres.

V tomto šikovnom zariadení nájdete spoločníka na večernú meditáciu, navodí pocit domova a ešte aj zbaví vzduch prípadných baktérii.

Difuzér má širokú škálu prevedení. Je v ňom zabudované LED svetlo niekoľkých farieb, ktoré si prepínate podľa nálady.

Neboli nájdené žiadne výsledky

Požadovaná stránka nebola nájdená. Skúste spresniť vaše hľadanie, alebo použite navigáciu na vrchu stránky.

Ponuka difuzérov je pestrá

N

Ultrazvukové

Rozkladajú vodu a esenciálne oleje na molekuly –  studenú paru, ktorú ďalej rozptyľujú do priestoru. Svojou prevádzkou tak zvyšujú vlhkosť vzduchu. Sú menej výkonné v prevoňaní miestnosti než nebulizačné, ale sú tiež lacnejšie a tichšie. Prevádzka vyžaduje pravidelné dopĺňanie vody a 3-5 kvapiek oleja do nádrže.

N

Odparovacie

Zvlhčovače vzduchu, do ktorých je možné pridať esenciálne oleje . Túto možnosť však prekontrolujte, aróma funkciu zďaleka neponúkajú všetky modely. Odparovanie potom funguje na princípe zahrievania a premeny vody v paru. Ich výhodou je tichý režim a veľkorysý objem zásobníkov na vodu (niekoľko litrov).

N

Aroma lampy

Používa princíp ohrevu pomocou sviečky, alebo elektrickej energie. Vôňa sa pôsobením tepla uvoľňuje do vzduchu. Teplom sa zahrieva voda zmiešaná s  kvapkami esenciálneho oleja, čím dochádza k ľahkému zvlhčeniu vzduchu.

N

Tyčinkové

Skladá sa z nádoby na vonnú zmes a prírodných stebiel, ktoré sú ponorené do vonnej zmesi, ktorá sa cez ne odparuje do miestnosti. Pre výraznejšiu vôňu je síce možné pridať viac tyčiniek, efekt však nie je tak rýchly, ako v prípade elektrických modelov. Novo zakúpené prípravky zvyčajne silne voňajú iba na začiatku.

N

Neubilizačné

Zariadenia, ktoré rozprašujú molekuly esenciálnych olejov vzduchom. Takýto proces je pomerne rýchly a intenzívne prevonia celú miestnosť. Nepridáva sa do nich voda, čím nezvlhčujú vzduch v byte. Tieto modely patria k drahším a vyžadujú  viac kvapiek oleja (cca 15) na jedno použitie.

N

Vonné kamene

Veľkou výhodou vonných kameňov je ich bezpečnosť, môžete ich umiestniť kdekoľvek, stačí nakvapkať na vonný kameň vonný olej alebo esenciálny olej a necháť vôňu samovoľne sa odpariť. Vôňu obnovujete podľa potreby. 

Ako funguje difuzér?

Rozptyľuje jemnú mikrohmlu do ovzdušia – takto by sme vedeli zhrnúť fungovanie bytového difuzéru. Toto relatívne malé zariadenie dokáže rozvoňať vzduch v celom byte, alebo dome.

Skladá sa z dvoch hlavných častí:

Prvá, spodná časť– slúži ako nádržka na vodu. Do ktorej vlejete potrebné množstvo vody a pridáte jeden z esenciálnych olejov. Práve vonné oleje zabezpečujú jedinečnú vôňu a učinky ako napr. Antibakterálne, uvoľňujúce alebo naopak povzbudzujúce, niektoré nám pomáhajú pri prechladnutí, alebo s problémom dýchacích ciest.

Druhá, vrchná časť– slúži ako vrchnák s vývodom, cez ktorý sa mikrohmla dostáva do miestnosti. Odparí toľko vody, koľko sa doňho zmestí podla návodu. Aj preto máme v ponuke viac variant veľkostí.

Ako vybrať aróma difuzér?

Zásadnú úlohu pri výbere zohráva umiestnenie aróma difuzéra. Pokiaľ chcete mať prístroj v miestnosti, kde spíte, dajte prednosť tichému modelu, ktorý vás nebude svojou prevádzkou rušiť. S prihliadnutím k štýlu miestnosti voľte aj zodpovedajúci dizajn a prídavné funkcie. Ak ho plánujete uložiť na miesto, kde nie je zásuvka, potom je jasnou voľbou bezkáblový difuzér. V neposlednom rade myslite na odolnosť. Do miest, kde sa pohybujú deti a domáce zvieratá, sú vhodnejšie plastové difúzory, ktoré sa pri menších pádoch nerozbijú.

Aj to, na aký účel budete difuzér používať, môže ovplyvniť výber daného modelu. Pre terapeutické účinky sa zvyčajne odporúčajú prístroje, ktoré rozptyľujú molekuly bez predchádzajúceho zahrievania vonného oleja (napr. ultrazvukové modely). Vďaka tomu si v sebe molekuly uchovajú všetky liečivé vlastnosti pôvodnej esencie.

FAQ

Akú použiť vodu?
Do difuzérov a zvlhčovačov vzduchu používajte ideálne destilovanú vodu. Tým zabránite usadzovaniu nečistôt a vodného kameňa. Vodu z kohútika môžete používať tiež, ale počítajte s tým, že budete musieť nádržku čistiť od usadenín. Ak žijete v miestach, kde je voda naozaj tvrdá, radšej siahnite po destilovanej.
Ako na údržbu difúzera?

Pri nutnosti čistenia prístroja či inej údržby sa primárne riaďte návodom. Ak sa chystáte manipulovať s elektrickým difuzérom nezabudnite ho najprv vytiahnuť zo zásuvky. U ultrazvukových modeloch pravidelne vymieňajte vodu, ktorá zostáva, ak prístroj nebol dlhšiu dobu využívaný. Vďaka tomu zabránite usadzovaniu vodného kameňa. Ak predsa len dôjde k usadeninám, použite vodu s octom alebo kyselinou citrónovou. Do tejto zmesi namočte handričku, ktorou nečistoty zotriete. Následne vypláchnite čistou vodou. Vodu však nikdy nevylievajte vetracím otvorom.

Pri čistení nepoužívajte chemické prípravky. Tie by sa mohli následne uvoľňovať cez difuzér do vzduchu.

Nebulizačné difuzéry sú náchylnejšie na zanesenie sklenenej banky. K tomuto účelu si kúpte šetrnú čistiacu zmes, ktorú nalejete do prístroja namiesto oleja a potom ho zhruba na 5 minút zapnete. Po vyčistení nechajte banku uschnúť. Namiesto čistiacej zmesi možno použiť aj čistý alkohol.

Na čo sa zamerať pri výbere difúzera?

 Objem

Údaje o objeme vám napovedia, pre akú veľkú miestnosť je difuzér vhodný a ako často budete musieť dopĺňať vonnú zmes. Na prevoňanie menšej miestnosti vám vystačí aj nádobka 120ml. Nie je pravidlom, že by do väčších miestností mali prísť objemnejšie difúzory, len musíte počítať s častejšou nutnosťou výmeny vody.

Hlučnosť

V závislosti od spôsobu používania pre vás môže byť dôležitá aj hlučnosť prístroja. Ak plánujete využívať difuzér pre jeho aromaterapeutické účinky napríklad počas spania či meditáciu, je pochopiteľné, že bude hlučnosť jedným z kľúčových parametrov výberu. V takom prípade vyberajte modely s hlučnosťou okolo 25 dB. Do obývacích izieb k relaxácii či práci vás nebudú rušiť ani modely dosahujúce 35 dB. Hlučnejšie 40 dB difúzory sú pre použitie v spálňach úplne nevhodné. Týchto hodnôt väčšinou dosahujú odparovacie difúzory vplyvom vyššej rýchlosti ventilátora. U ultrazvukových difúzorov skôr budete počuť bublanie vody, čo môže naopak prispieť k navodeniu upokojujúce atmosféry.

Jednoduchosť obsluhy

Obsluha prístroja by mala byť čo najviac intuitívna, najlepšie aj po tme jednoducho nastaviteľná. S obsluhou je však spojené nielen zapnutie/vypnutie alebo časové funkcie. Pri výbere sa zamerajte aj na to, akým spôsobom sa do difuzéra nalieva voda a dopĺňajú vonné esencie. V tomto smere budú určite praktickejšie objemnejšie nádoby, ktoré nebudete musieť dopĺňať tak často.

Design

Jedným z rozdielov medzi zvlhčovačom s možnosťou využitia vonných olejov a aróma difuzérom je práve veľký výber dizajnu a veľkostí difúzorov. V ponuke nájdete štýlové plastové, keramické ale aj sklenené prevedenie. Plastové kúsky môžu byť opatrené príjemným dreveným dekorom alebo mramorovým povrchovým spracovaním. S dizajnom úzko súvisí aj možnosť farebného podsvietenia.

Funkcie a možnosti

Výhodou elektrických aróma difuzérov je možnosť nastavovania intenzity, časovača a iných prídavných funkcií, ktoré u tradičných tyčinkových modelov,či aromalámp pochopiteľne nenájdete. S rastúcim počtom funkcií pochopiteľne rastie tiež obstarávacia cena. Ak sa však chystáte difuzér zapojiť do svojho každodenného života, môžu vám vymenované funkcie značne uľahčiť obsluhu a spríjemniť pravidelné používanie.

  • Časovač– na časovači si môžete nastaviť určité časové intervaly a dobu prevádzky. Prístroj sa tak podľa nastaveného harmonogramu sám zapne/vypne.
  • Osvetlenie – elektricky poháňané modely difúzorov majú LED podsvietenie v rôznych farbách. Niektoré ponúkajú možnosť podsvietenia len v určitých priezoroch (vzoroch), iné majú podsvietenie takmer celoplošne. Ďalšou možnosťou je osvetlenie imitujúce svetlo plápolajúcej sviečky.
  • Automatické vypnutie pri vyprchaní tekutiny – pokiaľ v difuzéri dôjde tekutina k odparovaniu (olej, voda), prístroj sa automaticky zastaví a nejde naprázdno.
  • Zvlhčovanie vzduchu – modely (ultrazvukové, odparovacie), do ktorých sa pridáva voda, slúžia tiež na zvlhčenie vzduchu v miestnosti.
  • Nastavenie intenzity – niektoré difúzory ponúkajú tiež možnosť nastavenia niekoľkých stupňov intenzity. Podľa potreby tak možno regulovať, ako intenzívne prevoňanie priestoru práve chcete.
  • Nastavenie intervalov – keď chcete miestnosť intenzívne prevoňať, vyberte nepretržitú prevádzku. Ekonomickejším variantom je prerušovaný režim, počas ktorého difuzér niekoľko minút či hodín beží a potom určitý čas oddychuje, po jeho uplynutí sa zase automaticky spustí.
  • Diaľkové ovládanie – aby ste pri relaxovaní nemuseli vstávať, zvoľte model s diaľkovým ovládačom alebo s možnosťou ovládania cez aplikáciu v telefóne. Nájdete aj prístroje spolupracujúce s hlasovými asistentmi.

Neboli nájdené žiadne výsledky

Požadovaná stránka nebola nájdená. Skúste spresniť vaše hľadanie, alebo použite navigáciu na vrchu stránky.

Kontaktujte nás

Email

peo@peo.sk

Mobil

+ 421 948 920 026

Adresa

Námestie mieru 1
90851 Holíč